Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home

Msza Święta w intencji rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszkę

IMG 6236Warto być szlachetnym i prawdomównym. Początek formularzaIMG 6236
„Gdyby nie było Boga, który jest zdolny upomnieć się o cierpienie człowieka sprawiedliwego, nasze życie byłoby puste i bezsensowne” – powiedział podczas obchodów 35. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki bp Jan Tyrawa.

Ordynariusz diecezji, który w bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników przewodniczył Mszy Świętej w intencji rychłej kanonizacji kapłana, zauważył, że liturgia słowa w sposób bezpośredni nawiązywała do postaci męczennika. – Czytanie pierwsze mówi wprost o wojnie Izraelitów o swoje miejsce na tym świecie i o swoje racje. Czytanie drugie przenosi ową walkę w sferę ducha i mówi o wierności powołaniu apostolskiemu. Wszystko po to, by ukazać to, co ma prowadzić ku zbawieniu. Z kolei Ewangelia ukazuje nam skuteczność modlitwy, ale też szczególny obraz Boga jako sędziego. „A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?” – cytował celebrans, podkreślając, że właśnie te trzy czytania streszczają wszystkie momenty walki podjętej przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

Modlitwa w bydgoskim sanktuarium zgromadziła duchowieństwo, przedstawicieli władz różnych szczebli, ruchów, stowarzyszeń, a także liczne poczty sztandarowe. – Niech testament zawarty w słowach bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby „zło dobrem zwyciężać”, staje się aktualnym wyzwaniem, stanowiącym weryfikację naszej chrześcijańskiej dojrzałości – dodał proboszcz parafii Świętych Polskich Braci Męczenników oraz kustosz Sanktuarium Nowych Męczenników ks. prałat Józef Kubalewski.

(Tekst: Marcin Jarzembowski)

                                                                                                                                                                                                                 Zdjęcia Tadeusz Pikul

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2020

Design & hosted by Paweł Lewandowski