Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 26 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia na 26 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela zwykła „C”

26 czerwca 2016 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą, która jest pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wypoczynek – szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, radosnych chwil, miłego i bezpiecznego pobytu oraz szczęśliwego powrotu. O godz. 11,3o Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 17,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem czerwcowym. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo modlitwa o bezpieczne podróżowanie za przyczyną św. Krzysztofa i święcenie pojazdów. Wjazd od ul. Białogardzkiej a wyjazd w kier. ul. Łomżyńskiej. Podczas święcenia pojazdów można złożyć ofiarę na nowe samochody dla polskich misjonarzy.

2. Dekretem Ks. Biskupa Jana Tyrawy księża Zbigniew i Piotr z dniem 27 czerwca zostają przeniesieni na inne placówki w Bydgoszczy. Bardzo serdecznie dziękuję obu księżom za wieloletnią, ofiarną posługę w naszej parafii i życzę wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności na nowych placówkach. Drodzy Księża! Bóg zapłać i szczęść Boże!

3. We wtorek 28 czerwca po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18,oo odbędzie się spotkanie chętnych na pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w grupie Czerwono-czarnej i Niebiesko-czarnej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo.

5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo; natomiast Koronkę do Bożego Miłosierdzia od przyszłej niedzieli będziemy odprawiać o godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym.

6. Od wtorku rozpoczynamy prace związane z malowaniem Kościoła Nawiedzenia, dlatego od wtorku wszystkie Msze św. będą odprawiane w Kościele Zasadniczym.

7. We wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i Męczennika, a w środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w środę o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Ofiary zbierane w środę na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze. Bóg zapłać za te ofiary. Ze względu na Uroczystość w środę Biuro parafialne będzie nieczynne.

8. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota lipca. Okazja do spowiedzi św. w piątek rano podczas Mszy św. o godz. 7,oo i 8,oo; a wieczorem od godz. 17,oo. Ze względu na wakacje nie ma Mszy św. I piątkowej dla dzieci o godz. 17,oo. Dzieci zapraszamy rano lub na godz. 18,oo. W sobotę po Mszy św. o godz. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający z rozważaniem fatimskim do godz. 8,oo.

9. Z przyczyn losowych zwolniło się kilka miejsc na wrześniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chętni mogą po Mszy św. zapisać się w zakrystii. Zapraszamy.

10. W poniedziałek przed południem przy kościele zostanie wystawiony kontener na makulaturę. Zachęcamy, by podczas robienia wakacyjnych porządków makulatury nie wyrzucać tylko przynieść do kontenera i w ten sposób zasilić konto młodzieży udającej się na ŚDM do Krakowa. Kontener będzie zabrany w poniedziałek 4 lipca.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kto idzie za Chrystusem nie ogląda się wstecz” – zamyślenia papieży Benedykta XVI i Franciszka; „Trzy rady dla rodzin” – wskazania papieża podczas spotkania z rodzinami diecezji rzymskiej; „Odwaga otwartości” – rozmowa z byłym nuncjuszem apostolskim w Polsce Abp. Celestino Migliore; „Prześladowania w Pakistanie” – rozmowa z abp. Sebastianem Shaw z Pakistanu, gdzie trwają jedne z największych prześladowań chrześcijan oraz dodatek specjalny w 60. Rocznicę Poznańskiego Czerwca. Zachęcamy do lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Ks. Kan. Bogdan Jaskólski – wieloletni proboszcz parafii NSPJ w Bydgoszczy; Renata Grzelak lat 62 z ul. Rysiej 7 i Jan Banasiak lat 80 z ul. Boh. Kragujewca 13, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek….

13. Na odważną realizację życiowego powołania i radość z wakacyjnego wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                              Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2020

Design & hosted by Paweł Lewandowski