Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na 23 lipca 2017 r.

Ogłoszenia na 23 lipca 2017 r.

Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela zwykła „A”

23 lipca 2017 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą. Chrystus poucza nas, że Bóg cierpliwie czeka do czasu żniwa, aby nasze życie przyniosło dobre plony.

2. Bardzo serdecznie i z radością witamy w naszej Rodzinie parafialnej ks. Dra Marcina Jiersa, który dekretem ks. Biskupa Jana Tyrawy został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Życzymy ks. Marcinowi obfitych owoców w duszpasterskiej pracy, wielu Bożych łask, macierzyńskiej opieki Maryi oraz ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże księże Marcinie !

3. Również bardzo serdecznie witamy wszystkich Gości przybyłych do naszej parafii na wakacyjny i urlopowy wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, radosnych chwil i dobrej pogody.

4. W piątek z Bydgoszczy wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów jest także nasza grupa Czerwono-czarna. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w poniedziałek 31 lipca. Pamiętajmy o nich i ich pątniczym trudzie w naszych modlitwach.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi – dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba Apostoła; w środę wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP i w sobotę wspomnienie św. Marty. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i orędownictwa św. Patronów.

6. Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kanonizacja ks. Jerzego?” – czy taka możliwość już w przyszłym roku ?; „Świętość na nowych zasadach” – jak można zostać świętym nie zostając męczennikiem; „Nie przychodzi do mnie ziąb” – o młodej dentystce z Płocka pracującej na misjach w Kamerunie; „Historia w pigułce” – o plenerowym spektaklu „Orzeł i Krzyż” w Murowanej Goślinie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Urszula Jarzyna lat 62 z ul. Rysiej 1; Jerzy Gawarzycki lat 78 z ul. P. Pracy 16; Ewa Leksińska lat 66 z ul. Modrakowej 80; Władysław Zachwieja lat 84 z ul. BBON 1, budowniczy naszego kościoła; Joanna Myślicka lat 33 z ul. Boh. Kragujewca 5; Marianna Dawidzińska lat 82 z ul. P. Pracy 16 i Monika Malicka lat 90 z ul. Sz. Szeregów 6, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

9. Na wytrwałe dawanie świadectwa o Chrystusowej Prawdzie zasianej w nasze serca przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                            Proboszcz

                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2020

Design & hosted by Paweł Lewandowski