Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Bierzmowanie

POLSKI MISJONARZ Damian Lenckowski PRZYJĄŁ ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

 111W parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego na łódzkim Widzewie miały miejsce święcenia kapłańskie, które z rąk metropolity łódzkiego księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia przyjął ksiądz diakon Damian Lenckowski – Polski misjonarz posługujący w Afryce.                 Apostołowie Nadziei – tak nazywa się zgromadzenie, do którego należy diakon Damian – to wspólnota zakonna działająca tylko w Afryce. Celem wspólnoty jest dać nadzieje tym, którzy ją stracili. W Afryce jest niewielu chrześcijan, a jeszcze mniej katolików, stąd każdy duchowny jest tu bardzo potrzebny. Ksiądz Damian jest jedynym Polakiem w zgromadzeniu, a pozostali bracia to rdzenni mieszkańcy Nigerii.

O godz. 10,15 Mszę św. prymicyjną odprawił ks. Damian Lenckowski, syn naszej parafii, pracujący na misjach w Nigerii. Po Mszy św. ks. Neoprezbiter udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie kończącym liturgię ksiądz neoprezbiter podziękował wszystkim uczestnikom liturgii za obecność i wspólną modlitwę. Ksiądz Damian w najbliższych dniach powróci do Nigerii, aby teraz jako prezbiter Kościoła, służyć mieszkańcom Afryki, pełniej posługiwać wierzącym jak i tym, którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie i Kościele. Będzie pierwszym kapłanem we Wspólnocie Apostołów Nadziei.

Ks. Damian głosi Słowo Boże, pomaga w szpitalu, posługuje w sierocińcu, jest bratem, ojcem i przyjacielem, będąc misjonarzem całe swoje życie poświęcił posłudze najuboższym mieszkańcom Afryki. Nbawse, Umada i Obegu to wioski, gdzie posługuje diakon – położone są w one w części Nigerii, której 70% to teren wodny, a tylko 30 % to suchy ląd. Mieszkańcy wioski żyją w dużym ubóstwie, jedzą tylko jeden raz dziennie, a czasami nawet tylko co drugi dzień, bo na tyle ich stać.

– Hasłem codziennej posługi jest ten fragment Pisma św., gdzie mowa jest o tym, że Bóg jest miłością. Kto trwa w Miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w Nim.

 

                                                                                                                                                                                        Zdjęcia Tadeusz Pikul

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2020

Design & hosted by Paweł Lewandowski