Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Intencje mszalne POLSKI MISJONARZ Damian Lenckowski PRZYJĄŁ ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

POLSKI MISJONARZ Damian Lenckowski PRZYJĄŁ ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

 111W parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego na łódzkim Widzewie miały miejsce święcenia kapłańskie, które z rąk metropolity łódzkiego księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia przyjął ksiądz diakon Damian Lenckowski – Polski misjonarz posługujący w Afryce.                 Apostołowie Nadziei – tak nazywa się zgromadzenie, do którego należy diakon Damian – to wspólnota zakonna działająca tylko w Afryce. Celem wspólnoty jest dać nadzieje tym, którzy ją stracili. W Afryce jest niewielu chrześcijan, a jeszcze mniej katolików, stąd każdy duchowny jest tu bardzo potrzebny. Ksiądz Damian jest jedynym Polakiem w zgromadzeniu, a pozostali bracia to rdzenni mieszkańcy Nigerii.

O godz. 10,15 Mszę św. prymicyjną odprawił ks. Damian Lenckowski, syn naszej parafii, pracujący na misjach w Nigerii. Po Mszy św. ks. Neoprezbiter udzielił prymicyjnego błogosławieństwa. Po błogosławieństwie kończącym liturgię ksiądz neoprezbiter podziękował wszystkim uczestnikom liturgii za obecność i wspólną modlitwę. Ksiądz Damian w najbliższych dniach powróci do Nigerii, aby teraz jako prezbiter Kościoła, służyć mieszkańcom Afryki, pełniej posługiwać wierzącym jak i tym, którzy nigdy nie słyszeli o Jezusie i Kościele. Będzie pierwszym kapłanem we Wspólnocie Apostołów Nadziei.

Ks. Damian głosi Słowo Boże, pomaga w szpitalu, posługuje w sierocińcu, jest bratem, ojcem i przyjacielem, będąc misjonarzem całe swoje życie poświęcił posłudze najuboższym mieszkańcom Afryki. Nbawse, Umada i Obegu to wioski, gdzie posługuje diakon – położone są w one w części Nigerii, której 70% to teren wodny, a tylko 30 % to suchy ląd. Mieszkańcy wioski żyją w dużym ubóstwie, jedzą tylko jeden raz dziennie, a czasami nawet tylko co drugi dzień, bo na tyle ich stać.

– Hasłem codziennej posługi jest ten fragment Pisma św., gdzie mowa jest o tym, że Bóg jest miłością. Kto trwa w Miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w Nim.

 

                                                                                                                                                                                        Zdjęcia Tadeusz Pikul

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2020

Design & hosted by Paweł Lewandowski